image
Drobečková navigace

Úvod > Rady > Jaký vybrat druh pohřbu

Jaký vybrat druh pohřbuKremace nebo uložení zesnulého v rakvi?

Zvažujete, jaký druh pohřbu vybrat? Kremaci nebo uložení zesnulého v rakvi do hrobu? Oba druhy pohřbu mohou být bez smutečního obřadu nebo se smutečním obřadem. V následujícím článku se pokusíme vysvětlit rozdíly mezi jednotlivými druhy.

Nejčastějším pohřbem je zpopelnění s obřadem

Nejčastějším způsobem pohřbu je kremace spojená s obřadem posledního rozloučení, který se obvykle koná v sále krematoria. Tělesná schránka zesnulého se spaluje žhavým vzduchem na popel, který se později v urně předává příbuzným. Urny se pak ukládají v kolumbáriích, urnových sklípcích či hrobech.

Zpopelnění bez obřadu u nás stále přibývá

Jedná se o kremaci bez účasti pozůstalých s následným vyzvednutím urny. Lze zajistit provedení zpopelnění kremace v určitý pracovní den a hodinu.

Tradiční pohřeb s uložením do země s obřadem

Pohřeb s uložením do země je náročnější na samotnou organizaci. Před samotným uložením musíte vybrat vhodné místo na hřbitově, domluvit účast duchovního, pak objednat vykopání hrobu, smuteční hudbu a květinovou vazbu. Tento typ pohřbu je dražší a nákladnější než kremace.

Tradiční pohřeb s uložením do země bez obřadu

V rámci tradičního pohřbu bez obřadu dochází k uložení zesnulého bez rozloučení a přítomnosti smutečních hostů. Jaký pohřeb vybrat je vždy na rozhodnutí zesnulého či pozůstalých. My Vám rádi poradíme a připravíme návrh všech možných variant.